back in the californian days

Grand Canyon, Arizona.
Tentokrát jsem pro vás připravila mix fotek z Kalifornie (kromě Grand Canyonu, ten je v Arizoně), protože velkých měst už máte asi dost a dost. Moje prázdninové zdroje se chýlí ke konci, což je škoda. Bylo to praktické vždy, když jsem nestihla včas pořídit fotky outfitů. Na letošní léto v Americe budu rozhodně vzpomínat do konce života. Jestli i vy uvažujete o tom, vydat se na Work and Travel, říkám velké ANO! A nebojte se jet ani sami. Zní to možná crazy, ale přesně tak to někteří z nás letos udělali a nelitovali jsme.

Za oceánem se naučíte anglicky, španělsky, nejspíš i persky, a zažijete všelijaké další zvhrlé věci. Poznáte zemi, o níž jste už dlouho snili, získáte nové kamarády z celého světa, budete trpět chronickým nedostatkem spánku a přemírou alkoholu v krvi, ale jste mladí a můžete svoje játra ještě trochu potrápit (yolo). I práce se v rámci možností dá přežít, zvlášť když budete mít tak príma kolegy, jako jsem měla já. Můžete potom místo smažení nudlí házet přes pult "orange chicken" nebo nakrájenou brokolici. Nějak se určitě zabavíte.

Jen bohužel nemůžu doporučit agenturu Czech-us, přes kterou jsem práci sháněla, a to hlavně z důvodu, že nám nezajistila dostatek odpracovaných hodin. Tím pádem jsme si nevydělali dost peněz na naše měsíční cestování a museli si část zaplatit z vlastních zdrojů. Kromě toho jsme bydleli na konci světa, kde se kromě benzínky a naší ubytovny nenacházelo vůbec nic. Výhodu to ale mělo takovou, že jsme se aspoň důkladně seznámili se všemi spolubydlícími a kdyby se nakonec nezakázaly párty na piknikovém plácku, určitě bychom se poznali ještě víc. Samozřejmostí byl alkohol pouze v kelímcích, ale tím už asi nikoho nepřekvapím. Ať žije Amerika!

This time, I have found some pictures from our adventurous Californian trip. It's time to sum up the summer, although I will miss the opportunity to write an article about holiday every time I won't prepare any new outfit.
If you are thinking about enrolling in a similar Work and Travel program, go ahead! Don't be even afraid of traveling alone. A lot of us did it and we have never regretted.
You will see a country you are dreaming about, find new friends from all over the world, get wasted every night and suffer from lack of sleep after. But you only live once (yolo)!
Just make sure you are not going to live in the middle of nowhere. Then you might have nothing to do, unless you will share a dormitory with hundreds of other international students. I got to know the people I lived with quite well, since we spent all the days (especially evenings) together partying on the picnic place. If it weren't for our crazy "houselord", who banned all the social gatherings at the end, we could have known each other much better!

Torrey Pine Beach.

Lake Mono.
trempíci. yaw.

Zdraví vás jeleni z parku Yosemite.


Mimochodem, vážně jsme většinu času spali ve stanu. V některých kempech byli dokonce chřestýši, což je sranda zvlášť ve chvíli, kdy si v 1 ráno jdete rozespalí zapisovat rozvrh.
Autorka: Tereza Nyirendová

Komentáře

Oblíbené příspěvky