san francisco

Lepší výhled na Golden Gate vám bohužel neposkytnu.

Atmosféra San Franciska mě vážně nezklamala. Z moře vypadalo jako takový malý Newyorčík, jen v trochu uživatelsky příjemnější verzi. Mrakodrapů tak akorát a HLAVNĚ - ta super pověstná silueta mostu Golden Gate, který nás nakonec pěkně podrazil, protože se, dřív než jsme si ho stihli vyfotit, schoval v mlze. Silnice v San Francisku jsou fakt hodně do kopce (a z kopce), do tramvaje můžete naskakovat za jízdy (dobře, tak jenom do jedné, která navíc stojí 6 dolarů…), počasí je příjemně větrné, lidi vypadají pěkně + běhají, kde se dá, a celkově máte chuť dát si květiny do vlasů, jak to zpívá v písničce San Francisco Scott McKenzie.

Jediné, co vás nakonec může mrzet, je to, že na každém druhém kroku potkáte buď bezdomovce nebo člověka na drogách a po setmění se bojíte jít i s košem, aby vás za popelnicí někdo neodstřelil. Ale to by nebylo poprvé, Amerika takhle prostě vypadá. Na jedné straně hrozně na úrovni a na druhé straně snad nejvíc low, jak to jen jde…

I přes drobné boje o postel na hotelu (bydlelo nás 5 v pokoji pro 2, takže jsme si museli o spaní střihnout. vyhrála jsem!) jsme si výlet užili skvěle. Určitě už jen tak nezapomenu plavbu lodí na Alcatraz, kde to foukalo tak, že mi málem odlétla sukně. Ani na svoje první a nejlepší havajské jídlo, pocit, že jsme se podívali do města, o kterém spousta lidí sní a neskutečné zoufalství, když jsme jako jediní (!) nepořídili cool fotečku na Facebook s velkým červeným mostem.

San Francisco's atmosphere wasn't any disappointment for me. From the sea, the city looks like a tiny New York, just in more user friendly version. About the right amount of skyscrapers and I love the legendary silhouette of the Golden Gate Bridge, which actually cheated on us, as we saw only its parts in the San Francosco's fog... Streets in SF really are that steep, you can hop on the tram during the ride (you have to pay 6 USD then!), weather is nice and windy, people look good and they are jogging all the time and you feel like putting some flowers in your hair, like Scot McKenzie sings in his song.
Only thing, that makes me sad, is the amount of homeless people or drug users in the city. After sunset, you better don't go outside alone, or you could be shot right on your doorstep.
Anyway, I will never forget travelling on Alcatraz ferry (my skirt nearly flew away), the best hawaiian food and the feeling, that I've visited something many people dream of. And of course, total desperation when we realized we won't have any cool picture with Golden Gate to put on Facebook!


nejklikatější ulička na světě
Čínská čtvrť zdaleka nesmrděla tolik, jako v NY.Můj nejoblíbenější obchod s organickými potravinami - Trader Joe's!

A nakonec, můj nejoblíbenější párty song posledního týdne, který vám doufám zvedne podzimní depresivní náladičku.

Autorka: Tereza Nyirendová

Komentáře

 1. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 2. zlatej Grand Canyon...tam by te u popelnic urcite nikdo neodstrelil !

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Davide, proč to píšeš vždycky dvakrát? :D
   P.S. V Grand Canyonu nejsou popelnice.

   Vymazat
  2. Tento komentář byl odstraněn autorem.

   Vymazat
  3. takovej muj signature move, aby si me v navalu komentaru nikdo nespletl ;)

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky