my head is a jungle


Konečně prázdniny. Přišlo mi, že se jich tenhle semestr asi nedočkám. A teď mám najednou tolik plánů, že je ani nemůžu stihnout. Několik položek na seznamu "to-do this holiday" jsem už ale naštěstí splnila.
Hned první letní den jsme si zvládli odpálit pár golfových míčků a ochutnat vyhlášenou zmrzlinu v Angelatu. Nejsem moc na sladkosti a nemám ráda studené, ale výborná příchuť jasmínové rýže u mě  zabodovala skoro víc než stockholmská okurka (viz. níže). Jenom parmazánovou zmrzku si raději nedávejte, sýrová chuť se doopravdy hodí spíš na špagety než do dezertu. Ale třeba jen nejsem ten správnej gastro nadšenec, kdo ví.
Taky jsem se po půl roce dočkala výletu do Stockholmu, což je jedno z nejhezčích a nejstylovějších měst, která jsem zatím navštívila. Určitě o něm ještě napíšu a doufám, že vás nalákám na výbornou švédskou okurku, kterou jsme jedli skoro denně, a zjištění, že všechny známé módní značky pochází ze Švédska!
Od našeho výletu dokonce poslouchám švédskou hiphopovou kapelu Looptroop Rockers a rozečítám detektivku od Stiega Larssona Muži, kteří nenávidí ženy. Léto je totiž ideální příležitost, jak vyzkoušet všechno, co jste přes rok nestihli. A pokud nevíte, co s volným časem, tak zítra je první den filmového festivalu v Karlových Varech, honem tam.

Holiday, finally! I thought, this will never happen. And now I am full of ideas how to spend this beautiful season, although I think I won't be able to realize all of them. My head is a little jungle now.
But so far, I have played a little golf and tasted that famous Angelato ice cream and certainly cannot recommend the one with parmesan cheese. Jasmine rice, on the other hand, is absolutely and unbelievably great. 
Last week, I was hanging out in Stockholm. It is one of the most beautiful and most stylish cities I have ever been to. Keep reading my blog, I will post about the trip very soon. I guess you don't want to miss our useful tips where to buy the best Svenska Gurka (sweedish cucumber, the tastiest vegetable in the world, I am not kidding) and how comes that so many fashion brands were established in Sweden.
Since then, I even listen to swedish hip hop group Looptroop Rockers and I've began reading Stieg Larsson's Millennium. I hope I will find more time to manage all my activities. Because it is what the holidays are meant for.
šortky+top - H&M, sandálky - Clarks, hodinky - skagen.com

Autorka: Tereza Nyirendová
Foto: Michal Cetera

Komentáře

 1. Milá Terezo, velmi rád čtu Vaše příspěvky a jsem vždy celý měsíc jako na trní a v očekávání nového počtení. Je vidět, že Vás psaní a focení baví a přenášíte tuto pozitivní energii i na své čtenáře. Skvělá práce! Keep on blogging and never stop!

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Milý Davide,

   dokud budete číst můj blog, budu se snažit o tu nejlepší kvalitu, abyste nikdy nemusel přecházet ke konkurenci.

   Teryiaki

   Vymazat

Okomentovat

Oblíbené příspěvky